Zranění

19. listopadu 2017 v 15:15 | Rein Snítka |  Myšlenky

Kolikrát se vám stalo, že jste svá rozhodnutí dávali za vinu někomu dalšímu? Vsadím se, že častokrát. Pokud ne, jste asi vánoční skřítek nebo dokonalá umělá inteligence nebo tak něco. Chápete.

Myslím, že minimálně jednou se každý dostane do situace, kdy máte pocit, že jednání druhé osoby vás může buď spasit, nebo naopak poslat vaši duši do horoucích pekel. Jako třeba když si myslíte, že jste našli potenciálního životního partnera a on si pak za svoji spřízněnou duši vybere někoho jiného. Někoho, kdo je vám třeba strašně podobný po všech stránkách, jak charakterově tak i fyzicky. Ale na tom nezáleží, protože ta jiná osoba vás stejně něčím předčila. A ať je sebelepší a sebehodnější, nemůžete ji od té doby mít ráda.
Několik měsíců čekáte, až se ten druhý rozhoupe, abyste pak viděli, že se rozhoupal pro někoho jiného. To bolí.
A když víte, že ten druhý by pro vás byl to nejlepší, ten, kdo by vás přiměl být lepším člověkem, napadne vás, že bez něj taková snaha asi nemá smysl.

Tak se stane, že uděláte - z žalu, který dočasně působí jako perfektní výmluva - nějakou pitomost, před kterou jste doufali, že vás ten druhý zachrání. Zradíte svá minulá přesvědčení a poddáte se nižším nutkáním a potřebám, něčemu, co jste strašně moc chtěli udělat, ale nikdy se to nestalo, protože se to přece nedělá! Ale teď za to přece může ten druhý, že?! Ten, na koho jste spoléhali, že vám pomůže a vytáhne vás z bahna, ale on to neudělal, a tak přece máte právo na to, abyste porušili pravidla a zachovali se sobecky...!

Kecy to jsou, děti. Když se to stane, znamená to, že jste jednoduše jenom lidi, kteří uskutečnili špatné rozhodnutí. Nikdo jiný za to nemůže a vaše činy jsou pouze vaše zodpovědnost. Můžete se uklidňovat jedině tím, že jedno velké špatné rozhodnutí z vás ještě nedělá špatného člověka.

Nebo alespoň já se tím uklidňovat budu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bloody0 Bloody0 | Web | 20. listopadu 2017 v 13:48 | Reagovat

Jo, to moc dobře znám, :) ale ono to přejde, ačkoli je to klišé. A to, že je člověk občas sobecký, je taky přirozený, stejně tak to vždycky nemusí jen naše chyba, jen naše špatné rozhodnutí. I ignor ze strany jednoho, je rozhodnutí obou :) Tak se drž ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama