Rozpolcení II

4. března 2017 v 1:43 | Rein Snítka |  Myšlenky
Ten pocit, když se nemůžete zbavit myšlenek, u kterých byste byli radši, kdyby ani neexistovaly.Rozpolcení II

Oscar Wilde ve svém díle Obraz Doriana Graye napsal: "Jediný způsob, jak se zbavit pokušení, je vzdát se mu. Odolejte mu, a vaše duše onemocní dychtěním po tom, co si sama zakázala, toužením po tom, co prohlásily za obludné a nezákonné její obludné zákony."

To proto na něj nemůže přestat myslet? Proto se v jeho přítomnosti její pohled stáčí právě k němu? Ale co znamenají jeho kradmé pohledy s potměšilým úsměvem vrhané na ni?

Připadala si zahnaná do kouta. Bylo jí hrozně, když pomyslela na svou kamarádku, o jejíhož přítele se jednalo, ale zároveň si nemohla pomoci - neustále přemýšlela o té noci tehdy na plese, když ji samotnou on chytil, přitáhl k sobě a hladil ji po těle.

Od té doby už uteklo pár měsíců, a vždy, když už v ní zahořela naděje, že by o něm mohla přestat přemýšlet tímhle špatným způsobem, byla nějakým způsobem zbořena v prach a suť. Jemné pohlazení po stehně, položení hlavy na rameno, nápadně silné přitisknutí těla v davu lidí… Každý jeho dotek ji pálil jako kus rozžhaveného železa. Ještě celé hodiny cítila, kde přesně jí zatnul prsty do zad při objetí na rozloučenou - delším než bylo vhodné - nebo kde přejel rukou po její noze jako by mimochodem, když se natahoval pro něco na stole.

Odmítala ale připustit, že by se snad z jeho či její strany jednalo o cokoliv jiného, než obyčejnou přitažlivost. On miluje tu první, svoji přítelkyni, její kamarádku, tu, se kterou žije, tráví dny i noci, se kterou cestuje nebo slaví Vánoce.

Miluje ji? Tu svou první, svoji partnerku?

Proč ale s tou druhou - s ní samotnou - jedná tak důvěrně? O co mu jde? Co cítí?

To pro ni bylo záhadou. Prý se snaží nedávat najevo nevhodné pocity, snaží se myslet hlavně na svou milou… Ona sama - ta popálená a zhypnotizovaná - se snažila pro jistotu vůbec nedostat do jeho dosahu.
Jeho i její snahy ale byly, zdá se, zatím marné.

Co že to udělal Dorian Gray, když dostal tu špatnou, špatnou radu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bloody Zero Bloody Zero | Web | 10. dubna 2017 v 10:40 | Reagovat

No, on má ten Wilde vlastně pravdu, bohužel... Tak přeju hodně štěstí ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama